Nie každému hrdinovi dali sudičky do vienka pri narodení úspech a bezproblémový život. Zvyčajne ho čakajú roky boja, nespočetných zlyhaní a vyčerpávajúcich problémových situácií. Každý úspešný človek má ale svoj príbeh – tragédiu, ktorej mohol čeliť, nezáleží na type tejto tragédie – možno mal problematické detstvo, zdravie, rodičov, trpel dlhmi – ale zvyčajne mali všetci pádny dôvod, aby túto situáciu zmenili a hľadali spôsob, ako sa z nej dostať. A práve v tomto bode sa začína tá dôležitá zmena.

Walt Disney – muž, ktorý stojí za slávnou kreslenou postavičkou „Mickeyho Mousea“, tvorca prvého celovečerného animovaného filmu „Snehulienka a sedem trpaslíkov“, zakladateľ modernej multimediálnej spoločnosti, vynálezca zábavného parku Disneyland a rozprávkového sveta Walt Disney World. Autor najslávnejších detských príbehov čelil na svojej ceste k tomu, aby sa stal milionárom, mnohým prekážkam. Väčšinu života bol konfrontovaný so svojimi zlyhaniami a čelil aj vážnej finančnej kríze.

Disney sa narodil v Chicagu v roku 1901, jeho rodina nebola veľmi zámožná, mal troch bratov a mladšiu sestru. Disney a jeho bratia pracovali ako doručovatelia novín a na školu nemali veľa času. Disney sa začal zaujímať o kreslenie a predával svoje kresby v susedstve. Počas prvej svetovej vojny, keď mal Disney iba 16 rokov – odišiel zo školy, aby sa pripojil k armáde, ale tam ho bohužiaľ odmietli, pretože bol príliš mladý. Neskôr sa Walt pripojil k Červenému krížu a bol vyslaný do zámoria, kde rok pracoval ako vodič sanitky. Po vojne sa Walt vrátil domov a rozhodol sa začať svoju kariéru ako kreslič v novinách, zamestnal sa v umeleckom štúdiu Pesmen-Rubin, kde sa zoznámil s kolegom karikaturistom a celoživotným priateľom Ubbe Iwerksom. Neskôr ho šéfredaktor vyhodil s odôvodnením: „Nemal dobré nápady a žiadnu fantáziu,“ ale Disneyho tento neúspech neodradil.

"Všetky prekážky v mojom živote ma posilnili. Možno si človek neuvedomí, keď sa mu to prihodí, ale jedna do držky môže byť pre teba to najlepšie na svete."

- Walt Disney

Disney rozbehol svoje prvé podnikanie „Iwerks-Disney commercial Artists“ so svojím novým priateľom Ubom. Bohužiaľ – nedokázali prilákať veľa zákazníkov a podnikanie im krachlo už po prvom mesiaci. Neodradilo ho to a opäť rozbehol svoj druhý biznis, tentoraz spoločnosť opäť skrachovala, dokonca on sám neskôr skrachoval ešte päťkrát. Pokým sa mu podarilo dosiahnuť úspech s projektom Disneyland, bol taký chudobný, že denne jedol iba lacné krmivo pre psov.

Počiatočné neúspechy dodali Disneymu odvahu a vybral sa do Hollywoodu, kde začal pracovať so svojím starším bratom – spoločne vytvorili „Disney brothers studio“ a vymysleli postavu „mickey mouse“, ktorá sa prvýkrát objavila v dvoch nemých filmoch Plane Crazy a Gallopin Gauchi. Pôvodne túto postavu diváci razantne odmietli, ale Disney bol na neúspechy už zvyknutý. Disney predstavil takisto integrovaný synchronizovaný zvuk a prišiel s tretím krátkym filmom „Steamboat Willie“. Stal sa okamžitým úspechom a recenzie boli nad rámec akýchkoľvek očakávaní. 

“Je celkom zábava snažiť sa dosiahnuť nemožné.”

- Walt Disney

O 6 rokov sa Disney rozhodol vytvoriť celovečerný animovaný film. Riskoval všetko, čo mal. Pri výrobe filmu sa mu minuli finančné prostriedky a na horibilný rozpočet si požičal 1,5 milióna dolárov – dokonca aj jeho manželka a brat si mysleli, že sa zbláznil. Nikto predsa nebude strácať čas sledovaním celovečerného komiksu, ale Disney ignoroval všetky tieto názory a sústredil sa na svoju prácu. Pri tvorbe filmu strávil 3 roky – výsledkom bol obrovský úspech, film sa stal najúspešnejším filmom roka.

Disneyho život nás môže poučiť, že naše úspechy závisia výlučne od našej ochoty a schopnosti nikdy sa nevzdávať. Ak o tom viete snívať, viete to aj dosiahnuť. Získal neuveriteľných 22 ocenení akadémie, viac ako ktokoľvek iný v histórii filmu.

"Všetky naše sny sa môžu stať skutočnosťou, ak máme odvahu dosiahnuť ich."

- Walt Disney