Tento príbeh Vás bude inšpirovať k tomu, aby ste sa nikdy nevzdali.

Sylvester Stallone je desaťročia verejne známy po obrovskom úspechu franšízy Rocky, ktorá začala v 70. rokoch minulého storočia. Nielenže v týchto filmoch hral ako hlavná postava- Rocky, ale aj režíroval, produkoval a napísal väčšinu týchto filmov. Rocky bol jeho prvý veľký hit, ktorý z neho urobil certifikovanú filmovú hviezdu a pokračoval hraním v nespočetnom množstve akčných filmov.

Dnes, vo veku 71 rokov stále hrá, píše a režíruje filmy. Síce to vyzerá, že úspech je jednoduchý a cestu k nemu mal ľahkú, nebolo to tak. Tu je neuveriteľný príbeh ako sa zo Sylvestra Stallona stala filmová hviezda a reálne stúpol z nuly k človeku s veľkým bohatstvom.

„Nikto nedáva tak silné rany ako život. Nie je to však o tom, aké silné rany rozdávaš, ale aké silné rany dokážeš zniesť a pokračovať ďalej.“

- Sylvester Stallone

Inšpiratívny príbeh Sylvestra Stalloneho.

Rovnako, ako mnohí herci, Stallone mal na začiatku svojej kariéry v Hollywoode problémy. Nemal žiadne peniaze, stal sa bezdomovcom, predal šperky svojej manželky dokonca bol nútený predať svojho psa iba za 25 dolárov. Povedal, že to bol najhorší moment jeho celého života.

Niekoľko týždňov po tejto udalosti sledoval boxerský zápas Mohammeda Aliho, ktorý ho inšpiroval napísať ,,Rocky‘‘. Bol tak inšpirovaný, že scenár napísal za menej ako jeden deň. Štúdiám sa scenár páčil a boli ohromené. Jediná požiadavka, s ktorou nesúhlasili bolo, že Stalone mal byť hlavnou postavou vo filme. Bolo mu ponúknutých 300 000 dolárov za scenár, ale stále odmietal- napriek tomu, že bol úplne bez peňazí! Vedel, že tento film je jeho vstupenkou k úspechu. Po dostatočnom čase sa s ním štúdio dohodlo na tom, že mu dovolí hrať hviezdu ale za scenár mu zaplatili len 35 000 dolárov. A potom to prišlo- neskutočný úspech.

Ako prvé, šiel na miesto, kde predal svojho psa. Čakal dosť dlho na nového majiteľa, no chcel svojho psa späť. Odkúpil ho za 15 000 dolárov! Už to však nebol problém, resp. peniaze neboli problém, keďže z Rockyho sa stala hviezda a filmy sa stali legendou. S malým rozpočtom 1 milión dolárov priniesol prvý film zisk 225 miliónov, nominovaný bol na niekoľko Oscarov a priniesol ďalších 6 pokračovaní.

„Odmietnutie som vždy bral ako zatrúbenie do ucha, že mám vstať a makať. Nikdy nie ako pokyn k ústupu.“

- Sylvester Stallone

Najlepšia časť tohto príbehu je, že sa môžeme naučiť dve hlavné zásady a to:
Vždy v seba verte, ak by S. Stallone svoj scenár predal za 300 000 dolárov bez toho, aby v ňom hral, nebol by pravdepodobne svetovou hviezdou, ktorou je dnes! Veril v seba s absolútnym presvedčením a nenechal peniaze aby ho odradili, napriek tomu, že mal finančné problémy. Nenechajte, aby krátkodobý zisk obetoval Váš dlhodobý potenciál!

Skôr než bude život ľahký, môže byť pomerne ťažký- S. Stallone sa vypracoval zo skrachovanca prespávajúceho na autobusovej stanici človekom, ktorý má dnes 400 miliónovú hodnotu. Ak by sa vzdal svojho sna stať sa hercom, je takmer zaručené, že by nikdy nezarobil takéto peniaze. Nevzdávajte sa svojich snov len preto, že je to ťažké. Keď je to zlé a vy ste vystrašený, unavený a premýšľate o tom, že skončíte- pokračujte!
Dúfame, že tento inšpiratívny príbeh Sylvestra Stallona Vám pomôže priblížiť sa k Vašim snom. Pamätajte, nikdy neprestávajte veriť v seba a v svoj sen. Ako povedal Stallone: ,,Máte schopnosť urobiť viac, než by ste si kedy mohli predstaviť.‘‘